Starszy Inspektor

Katarzyna Sikorska

telefon 32 2531154  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o sposobie realizacji przepisów ustawy z dnia 13 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. 2011.209.1243).

Prokuratura Regionalna w Katowicach zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się, jako środki wspierające komunikowanie się udostępnia pocztę elektroniczną: z wykorzystaniem udostępnionych adresów mailowych lub Elektronicznej Skrzynki Podawczej w ramach ePUAP oraz przesyłanie faksów.

W kontaktach z Prokuraturą Regionalną w Katowicach osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się z powodu dysfunkcji narządu słuchu, wzroku lub łącznego wystąpienia tych dysfunkcji, mają prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej (art. 7 ustawy).

Prokuratura Regionalna w Katowicach zapewnia możliwość korzystania przez osoby uprawnione z pomocy wybranego tłumacza migowego, lub tłumacza-przewodnika. Świadczenie jest bezpłatne (art. 10 ustawy).

Chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się należy zgłosić co najmniej na trzy dni robocze przed tym zdarzeniem z wyłączeniem sytuacji nagłych. Zgłoszenia można dokonać drogą pisemną bądź elektroniczną. Zgłoszenie powinno zawierać:

  • imię i nazwisko oraz adres osoby zgłaszającej wraz ze wskazaniem terminu i godziny w której osoba uprawniona zgłosi się w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach,
  • wskazanie wybranej metody komunikowania się,
  • wskazanie rodzaju sprawy, w jakiej zamierza stawić się w prokuraturze,
  • wskazanie sposobu kontaktu ze zgłaszającym.

W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia, Prokuratura Regionalna w Katowicach zawiadamia o tym fakcie, wraz z uzasadnieniem osobę uprawnioną, wyznaczając inny możliwy termin realizacji świadczenia lub wskazując na inną formę realizacji uprawnień określonych w ww. ustawie.

Siedziba Prokuratury Regionalnej w Katowicach znajduje się w budynku Prokuratury Okręgowej w Katowicach przy ulicy Wita Stwosza 31. Główne wejście do budynku znajduje się po stronie wschodniej budynku, od strony ulicy Wita Stwosza. Wejście dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku, znajduje się od strony zachodniej budynku, gdzie można się dostać jadąc ulicą Astrów.

Mapka okolic Prokuratury Regionalnej w Katowicach z zaznaczonym wejściem dla niepełnosprawnych ruchowo

W pobliżu tego wejścia znajduje się parking posiadający dwa wydzielone miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Przy drzwiach wejściowych zainstalowany jest wideofon z przyciskiem umożliwiającym wezwanie portiera, który otworzy drzwi i udzieli pomocy przy wejściu do budynku.

Z portierem można się też skontaktować telefonicznie pod nr 32 2531000 w.203.

Po wejściu do budynku osoba uprawniona znajduje się na poziomie nr -1, z którego przy pomocy windy może dotrzeć na dowolne piętro budynku.

W budynku znajduje się jedna toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, usytuowana jest w pobliżu wejścia do wind na poziomie nr -1.

 

Wjazd ulicą Astrów do zachodniej strony budynku

1. Wjazd ulicą Astrów do zachodniej strony budynku

 

Wejście dla niepełnosprawnych ruchowo oraz część parkingu z wydzielonymi miejscami

2. Widok na wejście dla niepełnosprawnych i część parkingu

 

Wejście do budynku z domofonem

3. Wejście z domofonem

 

Parking z miejscami dla niepełnosprawnych

4. Parking z dwoma miejscami dla niepełnosprawnych